Choď na obsah Choď na menu
 


Street Art

STREET ART 

Street art je umenie, najmä výtvarné umenie, vyvinutý vo verejných priestoroch - to je, "v uliciach" - hoci termín zvyčajne sa odkazuje na neschválený umenie, na rozdiel od vládnych sponzorovaných iniciatív. Termín môže zahŕňať tradičné graffiti kresby, sochárstva, stencil graffiti, nálepky umenie, wheatpasting a pouličné umenie plagátu, videoprojekcie, umenie intervencie, partizánske umenia a pouličné inštalácie. Obvykle je pojem street art alebo presnejšie po-graffiti používaný rozlišovať súčasnej verejného priestoru kresby z územného graffiti, vandalizmus a firemné umenia.

Umelci napadli umenia od zasadenie to v non-umeleckých súvislostiach. "Ulicu 'umelci netúži zmeniť definíciu umeleckého diela, ale skôr spochybniť existujúce prostredie s vlastným jazykom. Sa snaží mať svoj ​​pracovný komunikovať s každodennými ľuďmi o spoločensky relevantných tém v cestách, ktoré sú o hodnotami estetickými, bez toho by bol uväznený nich. John Fekner definuje street art "všetky umenia na ulici, že to nie je graffiti.


Techniky

Zatiaľ čo tradičné graffiti umelci používajú predovšetkým voľnej ruky aerosólové farby k výrobe svojich diel, "street art" zahŕňa mnoho ďalších médií a techniky, vrátane umenia LED, mozaiky, nástenné maľby, obkladov šablóny umenie, nálepka umenie, pouličné inštalácie, wheatpasting a woodblocking , videoprojekcie, a priadze bombardovanie.

Tradičné graffiti má tiež stále bola prijatá ako metóda pre reklamu, jej dráha je dokonca v niektorých prípadoch viedlo jeho umelci pracovať na zmluve ako grafikov pre podniky. Napriek tomu, street art je značka často prijímajú umelci, ktorí si želajú, aby ich práca unaffiliated a silne politický. Pouliční umelci sú tí, ktorých práca je stále do značnej miery vykonaná bez úradného schválenia vo verejných priestoroch.

Z týchto dôvodov je street art niekedy považovaný za "post-graffiti" a niekedy dokonca "neo-graffiti". Street art možno nájsť po celom svete a pouliční umelci často cestujú do iných krajín, ktoré nie sú pre ne, aby mohli šíriť svoje návrhy.